Dziesmu svētki 2023

2020. gada 07. Oct

Noslēdzies konkurss „XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma mākslinieciskā koncepcija”. Tā norises divās kārtās tika izraudzīta labākā mākslinieciskās koncepcijas iecere un radošā komanda, kas nodrošinās Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtas notikuma – Deju lieluzveduma – sagatavošanu un īstenošanu 2023. gada 6. un 7. jūlijā Daugavas stadionā.

Par konkursa uzvarētāju atzīts piedāvājums “Mūžīgais dzinējs”, kura radošo komandu veidojuši mākslinieciskie vadītāji Jānis Purviņš un Jānis Ērglis, koncepcijas autori un režisori Madara Gruntmane un Kaspars Bērziņš, režisors–inscenētājs Kārlis Krūmiņš, scenogrāfs Didzis Jaunzems, muzikālais vadītājs Rihards Zaļupe un video māksliniece Katrīna Neiburga. “Deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto, viesojoties Latvijas novados, iepazīstot vietējo tradīcijas, paražas un atklājot katras vietas unikālo dzīvesziņu.  Kas padara mūs īpašus un savdabīgus, domāšanā un dzīves redzējumā savai izcelsmes vietai piesaistītus? Uz šiem jautājumiem atbildi iecerēts rast uzveduma gaitā simboliski apstaigājot Latviju – no Rīgas krustpunktiem, kur gadsimtu gaitā satiekas kontrasti un cerības, līdz Kurzemes “smeķa” izgaršošanai sāls sīkstumā un spītā. Kopā ejot pa Vidzemes laika ceļu no saknēm līdz izaugsmei, caur Zemgales darba druvām, Sēlijas ainavisko miera un kārtības ceļu līdz siltajiem Latgales ģimenes pavardiem,” teikts uzveduma “Mūžīgais dzinējs” konkursa pieteikumā.

“Deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto, viesojoties Latvijas novados, iepazīstot vietējo tradīcijas, paražas un atklājot katras vietas unikālo dzīvesziņu."

Notikumi