RAXTU RAXTI Svētku lielkoncerts

18.11.2023

※ TDA TEIKSMA

Arī šajā sezonā  par godu Latvijas proklamēšanas gadadienai kopā ar “Raxtu Raxti” aicinājām visus uz valsts svētku lielkoncertu 18. novembrī Dailes teātrī. 

"Tie nav svētki tikai mūsu zemei Latvijai, bet arī mums pašiem, katram – jo mēs esam Latvija."

Latviešu rakstu zīmju spēku, enerģiju un dzīves ritumu izdejoja “Teiksmas”, “Vektora” un deju skolas “Dzirnas” dejotāji, kuriem pateicoties “Raxtu Raxtu” mūzika tiek skandēta un izdejota ārpus skatuves robežām. " 


"Jau otro gadu mēs, Teiksmas dejotāji, bijām liecinieki tam, kā 18. novembrī Dailes teātra skatuve pārvēršas par Latvijas valsts svētku svinību vietu, kur kopā ar muzikālo apvienību “Raxtu Raxti”, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Tautas deju ansambli “Vektors” un deju skolu “Dzirnas” vienojāmies patriotiskā un kulturālā ceļojumā. Domāju, ka visi Teiksmas dejotāji man piekritīs, ka ikviens solis uz Dailes teātra skatuves ir lepnuma un pagodinājuma pilns. Papildinot šo sajūtu ar Raxtu Raxti radīto dzīvo mūziku, tā sniedza dejotājiem vēl lielāku spēku un apziņu par to, ka mēs esam dzīvi un brīvi šeit, Latvijā, - tādu spēku nav iespējams nodot vārdos, tas ir jāizjūt katram pašam. Visa koncerta garumā gan Teiksmas, gan citu ansambļu dejotājus no skatītāju rindām pavadīja sirsnīgi aplausi, kas lika dejotājiem rādīt vislabāko sniegumu un emociju dažādību, no savas puses saku lielu paldies skatītājiem par to, ka dziedāja, dejoja un svinēja kopā ar mums! Manuprāt, koncerta skaistākais mirklis bija kopīga vienošanās Latvijas valsts himnas dziedāšanā, ko izpildīja Raxtu Raxti, kā arī visi dejotāji un skatītāji, tieši šajā brīdī sajutām īstu latviskumu, kas mīt katrā no mums un vēlreiz pierādījām to cik latvieši ir saliedēta, patriotiska un tradīcijām bagāta tauta. Paldies visiem koncerta dalībniekiem un uz tikšanos tālākos koncertos!"

Alise

Galerijas